MIYU Sushi, czyli miejsce stworzone z miłości do zdrowego jedzenia w Żorach

Obie kochamy sushi! Mogłybyśmy je jeść codziennie. Ja swoje pierwsze jadłam w Warszawie – Aśka mnie na nie zabrała. Powiedziała, że albo je pokocham albo znienawidzę. I pokochałam!

Teraz dam się za nie pokroić. Podczas wyprawy do Japonii objadałam się nim na każdym kroku. Jeśli chodzi o Polskę, to jak dotąd jedną z naszych ulubionych „suszarni” była  Sakura w Katowicach na ul. Mariackiej,  jednak teraz rzadko tam bywamy. Na szczęście w moich rodzinnych stronach jest takie miejsce, którego jestem od niedawna wielką fanką – MIYU Sushi. Dlaczego tak je lubię? Bo tam wszystko gra – świeże produkty, pyszne jedzenie, świetna atmosfera i luźny wystrój.

W menu znajdziecie oprócz tradycyjnych hosomaków, nigiri czy futomaków, wersje vege i ich wariacje na temat sushi – opcje fusion. Przyznam szczerze, że sushi Sweet Peanut z krewetką w tempurze, ogórkiem, mango, majonezem i orzeszki w karmelu (28 zł za rolkę tj. 8 szt.) czy Santa Monica  z mozzarellą, suszonymi pomidorami, avocado, łososiem na zewnątrz, pesto oraz kremem balsamicznym (30 zł za rolkę tj. 8 szt.) brzmią intrygująco. Tych ostatnich nawet próbowałam – miały całkiem inny, ciekawy smak, jednak zwykłe Gold Philadelphia z łososiem, sałatą, serkiem, oshinko, tykwą i ogórkiem (24 zł za rolkę tj. 6 szt.) zawsze będą moim numerem jeden. Podają tam również wersje sezonowe, teraz możecie dostać sushi z m.in. truskawkami, łososiem i miętą. Ja ze względu na miętę pewnie był ich nie zamówiła, ale propozycja ze śliwką (krewetka w tempurze, serek, ogórek, czerwona śliwka) brzmi lepiej.

20171215_142443_editedbg20171215_142451_edited _220171215_142507_edited

Jeśli ktoś nie lubi sushi i przypadkiem tam zawita, głodny nie wyjdzie – w menu znajdziecie też zupy tj. miso, zupę kokosową czy ramen oraz spory wybór przystawek tj. tatar z łososia czy krewetki w tempurze. W czasie lunchu, od wtorku do piątku, w godzinach 13:00 – 16:00 za 28 zł możecie spróbować specjalnie skomponowanych zestawów. Jeśli chcecie się przekonać co dziś jest na lunch, to sprawdźcie ich profil na FB lub po prostu do nich zadzwońcie.

Do MIYU Sushi najchętniej wybierałabym się podczas każdej mojej wizyty w Żorach, ale niestety nie zawsze mi to wychodzi. Strasznie się cieszę, że w moim małym mieście powstają takie miejsca, aż szkoda, że nie otworzą swojej filii w Warszawie! A może kiedyś… Zdecydowanie polecam! Nawet przejazdem w kierunku Wisły czy Katowic warto do nich wstąpić.


menu m.in:
Nigiri  (2 szt.)– od 10 do 18 zł
np. z łososiem (14 zł)
Tatar z łososia –  30 zł 
Uramaki (8 szt.) – od 24 do 36 zł
np. Rainbow z krewetką w tempurze, łososiem, serkiem, ogórekiem, avocado i mango na zewnątrz (32 zł)
Ramen Shoyu – 28 zł
zupa z makaronem alkaicznym, łososiem, marynowanym jajkiem, fasolką edamame, grzybami mun, nori, zieloną cebulką i sezamem
Zestawy sushi – od 45 do 300 zł 


MiYU Sushi
ul. Mikołowska 28
Żory

Godziny otwarcia: 
wt – sb : 13:00 – 21:00
ndz: 14:00 – 20:00

Kontakt: 
tel.  722 218 332

Kuchnia: japońska
Ceny: 15 – 51 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja:  randka, babskie ploty, spotkanie z przyjaciółmi, rodzinny obiad, lunch,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s