Kawiarnia Fabryczna na Powiślu

Kolejne bezpretensjonalne miejsce w najlepszym tego słowa znaczeniu.W kawiarni na Fabrycznej jest jasno, sporo sklejki, ciepły kolor ścian, drewniana podłoga ze starej rozebranej stodoły, meble rodem z PRL. Niskie stoliki zaprojektowane specjalnie dla kawiarni przez Nikodema Szpunara i wygodne fotele. Wnętrze jest pięknie oświetlone przez ogromne okna wychodzące na ulicę, przestronne i dające każdemu odpowiednią przestrzeń i prywatność. Moje ulubione miejsce w kawiarni, to blat frontem skierowany właśnie w stronę ulicy. Bardzo doceniam to nieprzestylizowanie i balans jaki został osiągnięty we wnętrzu. Niezależnie od tego czy zaprosi się babcię, ciocię, rodziców, randkę czy koleżankę z licealnej ławki, każdy poczuje się tu dobrze i jak u siebie.

Odwiedziłam miejsce w słoneczny, zimowy, czwartkowy poranek. Dawno nie pracowało mi się tak efektywnie, a jednocześnie spokojnie i bez żadnego stresu. Z jednej strony mogłabym gorąco zarekomendować kawiarnię na odwiedziny z laptopem i produktywny czas przy pracy, kawie i ciastku. Z drugiej strony długoterminowa praca przy niziutkich stolikach nie wchodzi w grę. Niemniej na relaksujące wejście w pracowity dzień – idealna.

Fabryczna to miejsce dla wielbicieli kawy. Dostaniemy tu różne gatunki, przygotowywane klasycznie kawy z ekspresu ciśnieniowego (espresso, cappuccino, latte), ale także kawy z ekspresów przelewowych (Chemex, drip czy kawa z syfonu). Klienci wiedzą, że przychodzą tu głównie po niesamowitą kawę, wiedzą co zamawiają i nie ograniczają się do latte. Miejsce mogłoby zaspokoić kawowe podniebienia wyrobionych na międzynarodowych i wyrosłych w warunkach dzikiej, kawiarnianej konkurencji londyńskich, smakoszy.

Menu jest proste. Na śniadanie dostaniemy jajko na kilka sposobów, owsiankę lub tapiokę, panini i pięknie wyglądające domowe ciasta i ciastka.  To idealnie pasuje do całego konceptu i prostoty jaką prezentuje kawiarnia.

Mało jest miejsc w których można poczuć się tak nieśpiesznie jak tutaj. Może ze względu na lokalizację, w bocznej spokojnej uliczce, dalej od centrum i zgiełku charakterystycznego dla   okolic biurowców. Nie tylko ja uważam, że to dobre miejsce na spotkanie biznesowe i pracowity dzień. W ciągu spędzonego tam czasu odbyło się w niej co najmniej kilka spotkań biznesowych. Na pewno sprzyja temu też łatwość znalezienia miejsca do parkowania – coś co doceniłam niedawno, a co zmotoryzowani znajomi podkreślali przy każdym planowanym wypadzie do knajpy.

Fabryczna na pewno stanie się jednym z cieplejszych punktów na mojej mapie miasta.


Kawiarnia Fabryczna
ul. Fabryczna 28/30
Warszawa

Godziny otwarcia: 
pon – pt: 08:00 – 20:00
sb – nd: 09:00 – 20:00

Kontakt: 
tel.  514 180 635

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: śniadania, kanapki, ciasta
Ceny: 10 – 25 zł
Typ lokalu: kawiarnia
Okazja:  babskie ploty, spotkanie z przyjaciółmi, spotkanie biznesowe

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s