Cafe de la Poste Bielany

Do Cafe de la Poste wpadłam po croissanty.

Niestety już ich nie było. Szkoda, bo to jest to, co kojarzy się z francuską knajpką najbardziej. Podobno zwykle kończą się dość wcześnie. W karcie zostały słodkie desery, bagietki, tosty i tarta.

Sama karta jest znacznie krótsza niż jej wersja obecnie zamieszczona na FB. Poza powyższymi są jeszcze deski serów i wędlin, przekąski do wina i sałaty.

Śniadaniowo niestety nie bardzo jest czego szukać w Cafe de la Poste. My zdecydowaliśmy się na jedyne dostępne pozycje, czyli Croque-monsieur z beszamelem, serem i szynką (17 zł) oraz tartę z warzywami (17 zł). Zostaliśmy poinformowani, że będzie trzeba na nie czekać 20 min. To dobrze, ale tak to zabrzmiało jakbyśmy byli trochę do tego wyboru zniechęcani, a okazało się, że oba dania są przygotowywane na miejscu od zera. Tosty i tarta musiały mieć czas żeby się zapiec. To zaleta, a nie wada! Warto to powiedzieć informując, że na śniadanie trzeba trochę dłużej zaczekać.

20180203_131422

Na czas czekania zamówiliśmy grzanki z tapenadą i Rillettes, które łudząco przypomina wyglądem i smakiem wysokiej jakości mielonkę – całkiem dobre. Po raz kolejny mam wrażenie, że naszych polskich specjałów kompletnie nie potrafimy sprzedać. Gdyby smalec z chlebem na zakwasie i ogórkiem lub żurek czy pierogi narodziły się we Francji, Włoszech lub nawet w Tajlandii, to by na każdym rogu stała by maleńka knajpka podająca pajde chleba lub kilka pierogów na wynos. Co i rusz trafialibyśmy na bistra podające żurek, barsz z uszkami i miski bigosu, a pół świata walczyłoby o chrzan i zakwas, żeby przygotować to u siebie w domu.

20180203_130040

Croque-monsieur okazał się naprawdę dobry. Delikatny, miękki od beszamelu, chrupiący od sera. Przepyszny. Tarcie też nic nie można zarzucić, upieczona dokładnie tak, jak powinna. Te dwa dania zdecydowanie możemy polecić. Szkoda, że w karcie nie ma więcej takich opcji. W tej widocznej na FB mamy jeszcze kilka tostów i tart do wyboru. W lokalu znajdziemy już tylko te dwie. Zdecydowanie brakuje też opcji na francuskie śniadanie i croissantów w różnych wersjach. Na regularne weekendowe śniadaniowe wizyty karta jest niestety zbyt uboga. Ale tosty raz na jakiś czas? Na pewno.

20180203_131436

Największą wadą tych dań były czarne płytki zamiast talerzy. Jeszcze nie byłam w miejscu w którym to by się sprawdziło, a podają na tym wszędzie od sushi po włoskie restauracje. Banalne, niewygodne i do większości konceptów pasujące jak pięść do nosa.

Rozczarowaniem była też kawa. Wyjątkowo niesmaczna. Może to tylko nasze dwie filiżanki się nie udały, bo widziałam sporo ludzi wpadających tylko po kawę na wynos.

Sama kawiarnia jest w jednym z moich ulubionych rejonów Bielan, na placu Konfederacji. Czas wygląda jakby się tam zatrzymał. Jest cicho, spokojnie i zielono. W okolicy są miejsca do parkowania, więc można przyjechać większa grupą lub z rodziną. Po śniadaniu warto przejść się spokojnymi bocznymi uliczkami na spacer. Z kawiarni całkiem blisko jest też do lasku Bielańskiego. Miejsce może być też atrakcyjne na wieczorne wino. Szczególnie w letnie wieczory.


Cafe de la Poste
Plac Konfederacji
Warszawa Bielany

Godziny otwarcia: 
pon – sob: 08:00 – 22:00
nd: 10:00 – 21:00

Kontakt: 
tel: 22 114 08 30

Dzielnica: Bielany
Kuchnia: francuska
Ceny: 10 – 25 zł
Typ lokalu: kawiarnia
Okazja:  babskie ploty, spotkanie z przyjaciółmi, śniadania, lunch, wieczorne wyjście

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s