Jaskółka Bistro

Do Jaskółki zbierałam się długo. Oferta śniadaniowo-kawiarniana na Żoliborzu jest duża i jakoś Jaskółka zawsze była nie po drodze. Do niedawna.

Szkoda, że trafiłam tu tak późno. Gdybym wiedziała, że podają śniadania przez cały dzień bywałabym tu pewnie częściej. Miejsce jest niepozorne. Z zewnątrz wygląda na maleńkie, w środku okazuje się, że z tyłu zmieściło się jeszcze kilka stolików w tym jeden przy którym może usiąść kilka osób. Od frontu kawiarnia jest jasna i dobrze doświetlona wielkimi oknami z widokiem na Słowackiego.

Pierwszy raz poszłam tam na popołudniowe śniadanie, skuszona tofucznicą z boczniakami. Sama tofucznica całkiem dobra, choć ma się do jajecznicy, jak kotlet sojowy do zwykłego. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany tofu w wersji śniadaniowej, to może wybrać granolę, jajka w kilku odsłonach m.in. sadzone z czarnuszką, szakszukę lub zwykła jajecznicę. W karcie są też tosty w kilku wersjach m.in. wege z wegańską pastą jajeczną, francuski z trzema serami oraz zwykły z awokado i jajkiem.

Poza kolacją dostepne sa też lunche. Codziennie inne, ale zawsze w opcji wegańskiej, a także kolację, również w wersji vege.

Drugi raz trafiłam na śniadanie już późnoporanne i miejsce zdecydowanie polecam. Wszystko co zamówiłam m.in duża, tym razem zwykła jajecznica z grzankami i boczniakami, kanapka z tapenadą i grillowany camembert było pyszne, pięknie podane i warte swojej ceny.

Musiałam walczyć ze sobą, żeby nie zamówić jeszcze lunchu, który niektórzy ze stolików obok już zamawiali. Też wyglądał co najmniej kusząco. Ze względu na ograniczone możliwości musiałam się poddać. Na pewno zajrzę tu jeszcze nie raz.

No i co ważne. Mają pyszną kawę. A jeśli nie uda się trafić na wolny stolik to po sąsiedzku można zajrzeć do Secret Life Cafe lub podjechać kawałek dalej do serwującego również przez cały dzień śniadania SAMu, zajrzeć do Faworów lub Żywiciela.


Jaskółka Bistro
ul. Plac Wilsona 4
Warszawa

Godziny otwarcia: 
pon – pt: 08:30 – 22:00
pt – sb: 09:30 – 22:00

Kontakt: 
kontakt@jaskolkabistro.pl

Dzielnica: Żoliborz
Kuchnia: vege
Ceny: 10 – 30 zł
Typ lokalu: bistro
Okazja:  babskie ploty, spotkanie z przyjaciółmi, wyjście na piwo, lunch, kolacja, śniadanie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s