Flyspot, czyli nauka latania

Wielokrotnie śniło mi się w nocy, że spadam. Budziłam się wtedy z przyśpieszonym oddechem, mając później problem z ponownym zaśnięciem. Nie wiem czy to dlatego mam takie obawy przed lataniem, ale powietrze, w przeciwieństwie do wody, zdecydowanie nie jest moim ulubionym żywiołem. Myślę, że z tego powodu wizyta we Flyspot w Warszawie (od niedawna Flyspot jest też w Katowicach) budziła we mnie sporo emocji, ale i ciekawość. Teraz mogę się przyznać, niepotrzebnie się stresowałam. Polecam każdemu!

Przygotowanie do lotu
Przed wejściem do tunelu przechodzi się szkolenie. Instruktorzy pokazują w jaki sposób będą się z tobą komunikować – w tunelu jest bardzo głośno, dodatkowo dostajesz stopery do uszu, więc sorry nie pogadacie sobie. Mówią Ci też, jak należy na początku położyć się na wietrze i w jaki sposób wyjść z tunelu. Dostajesz kombinezon, kask i okulary. Strój sportowy nie jest wymagany, możesz wyskoczyć nawet w jeansach, w przeciwieństwie do wygodnych sportowych butów, te musisz mieć ze sobą. Instruktor cały czas jest z Tobą w tunelu i pilnuje żebyś nie obijał/obijała się o ściany. Zdecydowanie daje to poczucie bezpieczeństwa początkującym.

Jak wygląda latanie w tunelu aerodynamicznym?
Ja po położeniu się nie miałam problemu z opadaniem, instruktor korygował ustawienie moich rąk, a ja swobodnie wisiałam sobie w powietrzu. Pierwsze 90 sekund upłynęło mi na obyciu się z tunelem. Początkujący latają tylko i wyłącznie na brzuchu, a szkoda bo strasznie byłam ciekawa jak to jest latać z pionowo z głową w dół.

Na mnie to drugie 90 sekund tak naprawdę zrobiło największe wrażenie. Po chwili stabilnego latania na brzuchu, instruktor chwycił mnie za kombinezon, kazał pochylić głowę w dół. W tym czasie operator podkręcił prędkość i wystrzeliliśmy w górę. To było kapitalne. Pamiętam z jakim przerażeniem, na początku, bo potem już czułam luz, kręcąc się spadałam w dół. Uśmiech nie schodził mi z twarzy, całkowicie zapomniałam o tym o czym napisałam niżej. Lataliśmy tak z dobre 40 sekund. To świetne uczucie kiedy spada się tak swobodnie w dół, wiedząc, że zaraz wzbiję się z powrotem w górę.

Całość mojego latania uwieczniały kamery. Wystarczyło zapamiętać numer kasku, żeby potem wszystkie filmiki zgrać sobie na pendrive (jeśli się wybierzecie to koniecznie weźcie go ze sobą). Dodatkowo ich system automatycznie tworzy filmik, sklejając różne momenty z kilku ustawionych w innych miejscach kamer. Ten filmik możecie wysłać sobie od razu na maila. Mega profesjonalizm. Ten ze mną, żeby nie było, że ściemniam, załączam pod wpisem.

Nie zawsze jest lekko
Lepiej być w formie. Ja nie do końca byłam – dopadło mnie zapalenie dziąseł. Jak pewnie wiesz, w takiej sytuacji, człowiek ślini się niemiłosiernie. Na szczęście całkiem dobrze szło mi oddychanie przez nos, do czasu kiedy instruktor pokazał mi, że mam swobodnie oddychać przez usta. No i zaczęło się… To niezbyt komfortowe uczucie, kiedy jesteś w tunelu, gdzie wiatr napierdziela z prędkością prawie 200 km/h, a ty czujesz jak z kącika ust wydobywa ci się ślina. Bałam się, że opluję całą szybę. Co jakiś czas szybko przecierałam usta, na szczęście przy tej prędkości moje ruchy nie miały jeszcze wpływu na mój lot. Miałam wrażenie, że wszyscy to widzą, a mojego instruktora będzie czekało czyszczenie kasku.

Cena lotu Flyspot
Impreza nie jest tania. Sesja (2*90sek.) kosztuje ok. 249 zł. Wszystko zależy czy jesteś początkującym, zaawansowanym czy idziesz w parze, czy sam. Cały cennik znajdziesz tutaj. Czasem możesz trafić na promocyjne oferty na stronach wyjątkowego prezentu, prezentu marzeń, czy innych tego typu.

Lot w tunelu to było wspaniałe przeżycie i coś zupełnie nowego, coś czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Skakanie ze spadochronu mnie nie kręci, a to dało mi namiastkę latania. A to wszystko dzięki moim znajomym – chciałabym  Wam podziękować za cudowny prezent urodzinowy i za nowe doświadczenie.

A teraz zapraszam (o ile już go nie zobaczyliście) na film.


Flyspot Warszawa
ul. Wspólna Droga 1
05-850 Mory k. Warszawy

Godziny otwarcia: 
pn – nd: 08:30 – 00:00

Kontakt:
+48 698 626 500
warszawa@flyspot.com
recepcja@flyspot.com

Flyspot Katowice
ul. Chorzowska 100
40-101 Katowice

Godziny otwarcia: 
pn – nd: 08:30 – 00:00

Kontakt:
tel. +48 698 626 500
katowice@flyspot.com
recepcja@flyspot.com

3 Comments Add yours

 1. Warto sobie spróbować przynajmniej raz 🙂 Ja uwielbiam osobiście, ale moich znajomych to nie kręci, więc każdy ma swoje zdanie na ten temat

  Like

  1. Magda says:

   Dokładnie każdy jest inny, każdy lubi co innego i to akurat jest dobre 😉 Mi się bardzo podobało, chętnie wybiorę się jeszcze raz 🙂

   Like

 2. profly says:

  Znajomi wybrali świetny prezent, przeżycia zamiast jakiegoś przedmiotu to pomysł wart naśladowania. Szkoda, że dopadło Cię zapalenie dziąseł, ale mimo wszystko na pewno długo będziesz wspominać ten lot. 🙂 Super, że firma zapewnia także filmik – to miła pamiątka.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s