Di Lusso

Di Lusso to restauracja niedaleko metra Dworzec Gdański. Usytuowana w dość nieoczywistym miejscu, na tyłach budynków biurowych i mieszkalnych przy ul. Gen. Zajączka.

Do Di Lusso trafiłyśmy w przedświąteczny czwartek. Było już po 16, a w sali obok odbywała się rodzinna uroczystość. W drugiej sali ustawione były lunchowe podgrzewacze, a poza nami siedziała jedna lub dwie osoby.

Wnętrze jest jasne, wielkie okna to ogromna zaleta. Stoliki ustawione są od siebie w dużej odległości i można je łatwo przestawić. Miałyśmy wrażenie, że restauracja zaprojektowana jest raczej pod większe wydarzenia, chrzciny, komunie, wesela, rodzinne uroczystości itp. niż pod klientów indywidualnych.

Karta dość zwarta (dobrze!), kelner polecał też dania spoza (dobrze!) i powiedział, że przygotowują też często dania na prośbę klienta np. śniadania (dobrze!).

Dość szybko uporałyśmy się z wyborem, na pierwszy ogień poszedł łosoś marynowany w żubrówce (29 zł) oraz owoce morza w sosie pomidorowym (29 zł). Ryba była świetna, smak niebanalny i zupełnie inny niż wszystkie, które poznałyśmy do tej pory, a ryb w różnych wydaniach jadamy dużo. To świetna inspiracja i nie wykluczamy, że wkrótce na blogu pokażemy naszą wariację tej przystawki, przygotowaną w domu. Na pewno warto pójść i spróbować.

17934286_1886205558317346_7350397624396021760_n(1)

Krewetki, mule i omułki w sosie pomidorowym również były pyszne. Zdecydowanie wynagrodziły te kilkadziesiąt (nie najlepiej) minut oczekiwania. Lekko pikantne, nie gumowate, bardzo nam smakowały. Brakowało tylko odrobiny pieczywa. Przydałoby się do wygarnięcia resztek świetnego sosu.

20170412_171437

Na drugi wybrałyśmy tatara (34 zł) oraz pizzę Capriciosa z szynką i pieczarkami (19,90 zł).

Tatar był ładnie podany, ale trochę przekombinowany. Składników było dużo, można było skomponować sobie smak samodzielnie. Wmieszałyśmy wszystko, co nieco przytłoczyło smak mięsa. Minus przy tym daniu to biała, pokrojona cienko bułka, lekko już czerstwa. Jesteśmy rozpuszczone pysznymi chlebami z SAM-u, Sady Cafe itp. Chleb potrafi zrobić całe danie.

20170412_174241

Pizza, była inna niż te, które do tej pory jadłyśmy. Idąc tam spodziewałyśmy się czegoś na cienkim cieście. Już w trakcie zamawiania kelner poinformował nas, że nie będzie to pizza w typowym włoskim wydaniu, ale ich wariacja na jej temat. Stwierdziłyśmy, że może być ciekawie. Po jej podaniu, na pierwszy rzut, oka można było stwierdzić, że ciasto jest grube i trochę mało jest w niej dodatków. Szynka rzucona była gdzieniegdzie, a pieczarki się pochowały pod serem, którego akurat, jak się później okazało, było sporo. Ciasta faktycznie było za dużo. Było smaczne, ale spokojnie można dać go mniej, a resztę wykorzystać na upieczenie małych bułeczek podawanych jako dodatek do tatara czy owoców morza. Wyjadłyśmy cały środek, zostawiając ciasto z brzegów.

20170412_174204

Restauracja przyjemna, ale można popracować trochę nad przytulnością miejsca. Jedzenie, szczególnie przystawki, pyszne. Nie próbowałyśmy innych dań z karty, ale może jeszcze będziemy miały okazję. Szkoda, że nie pracujemy, gdzieś w pobliżu bo podobno podają pyszny lunch w formie bufetu. Płacisz raz 19,90 i jesz ile chcesz. Podobno warto.


W menu m.in:
Zupa krem z pieczonego buraka z kozim serem – 12 zł
przyrządzana na pieczonych burakach z polskim serem zagrodowym
Gamberi – 32 zł
krewetki królewskie w białym winie z pieczywem
Sałatka Prosciutto – 29 zł 
mieszane sałaty z melonem, szynką parmeńską, granatem i figą z delikatnym sosem
Gnocchi z kozim serem i truflami – 26 zł
Primavera – 26 zł 
tagliatelle z warzywami na oliwie czosnkowej
Połówka kaczki – 44 zł
podana z kluskami śląskimi i modrą kapustą glazurowaną
Pizza –  od 16,90 do 26,90 zł 
np. Prosciutto z mozzarellą, szynką parmeńską, rukolą i oliwkami (26,90 zł)


Di Lusso
ul.Generała Józefa Zajączka 9B/U2
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn-pt: 10:00 – 22:00
sb: 12:00 – 22:00
ndz: 12:00 – 21:00

Kontakt:
tel. 606 322 464

Dzielnica: Żoliborz
Kuchnia: polska, włoska
Ceny: 10-59 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: babskie ploty, spotkanie z przyjaciółmi, obiad rodzinny

Di Lusso Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s