Lowe restaurant Warszawa

Filozofia “Lowe” to “miłość do jedzenia, celebrowania, smakowania i ucztowania, to pasja tworzenia nowych smaków i dań”. Restauracja chwali się, że szef kuchni serwuje dania sezonowe, a karta zmienia na jest raz na dwa, trzy miesiące.

To co zwraca uwagę to wystrój. Bardzo eklektyczny. Z holu jak w mieszczańskiej XIX wiecznej kamienicy, wchodzi się do sali będącej mieszanką klimatów PRL, ze stylem skandynawskim osadzonym w wysokich kamienicznych wnętrzach. Jak dla mnie hit. Naprawdę dobrze zgrane i nienapuszone wnętrze. Plakaty na ścianach rewelacyjne, chętnie niejeden z nich powiesiłabym u siebie w domu. Wnętrze zaprojektowały dziewczyny z PP Pracownia. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to warto zajrzeć na ich stronę. Jestem fanką polskiego wzornictwa z okresu PRL, dziewczyny najwyraźniej także.

Skojarzenia z PRL rodzi też część karty – dodatki jak w barze mlecznym, do wyboru osobno. Zastawa w wersji chowanej w meblościance, w witrynce lub kredensie i wyciąganej tylko na niedzielny obiad. “Dolewka” zupy.

Do Lowe pewnie byśmy łatwo nie trafiły, gdybyśmy nie wiedziały czego szukamy.  Wejście nie rzuca się w oczy, a sama restauracja jest na poziomie mieszkań na parterze. Nie jest łatwo trafić tam przypadkiem z ulicy. Nawet wiedząc dokładnie gdzie idziemy, prawie ominęłyśmy weście.

Z rzeczywiście niedługiej karty wybrałyśmy tatara z musem z buraków (22 zł) oraz burgera z tygrysich krewetek z chutneyem ananasowym (38 zł).

Tatar był dobry, ale im częściej go jem i im więcej próbuje różnych wersji, tym bardziej przekonuję się do tego, że klasyczna wersja z ogórkiem, grzybkami, cebulą i jajkiem jest najlepsza. Słodki burak zamiast złamać smak mięsa, tylko go podkreślał. Brakowało mu przez to trochę charakteru. Do tatara, zamiast chleba, podane były malutkie bułeczki z delikatnego ciasta. Mi bardziej przypadłaby do gustu pajda ciemnego chleba, ale do tej wersji mięciutkie, delikatne bułeczki pasowały znacznie lepiej. Jak przeczytałam w jakiejś recenzji, “można jeść, dalej jeść, turlać się i znowu jeść”. Nawet jeśli to nie moja ulubiona wersja, to na pewno nie można daniu odmówić konsekwencji, spójności i przemyślanej kombinacji smaków.

Burger był ostrzejszy, chrupiący z pyszną nutką chutneya. Trochę rozczarowujący był brak jakichkolwiek dodatków. O ile frytki średnio mi pasują do krewetek, to już jakaś mała sałatka, w miejsce tradycyjnego Coleslawa, mogłaby jeszcze wzbogacić to danie.

16229489_658526957641967_4108025730590310400_n

Wielki plus za obsługę kelnerską. To ważne i już niejedno miejsce odpadło z naszej listy nie za jedzenie, a za nieprzyjemną obsługę. Tu kelner pojawiał się dokładnie wtedy kiedy był potrzebny, był uśmiechnięty i pomocny.

Na pewno jeszcze tu zajrzę. Chociażby po to, żeby popatrzeć na fajne wnętrze. Żałuję, że nie ma śniadań. To idealne miejsce. Gdyby były, byłabym tu co weekend. Stołówkowo PRLowskie akcenty przypominają mi poranne posiłki na koloniach lub innych wakacyjnych wyjazdach. Mam sentyment.


W menu m.in:
Przystawki – 22 zł
m.in krewetki tygrysie w słodko-ostrych pomarańczach – 22 zł
Sałaty – 24 zł
m.in. liście świeżych sałat z grillowaną polędwicą z tuńczyka i jajkiem poche
Zupy – 16 zł 
m.in z młodej kapusty ze słodkim żeberkiem
Okoń morski ze szpinakiem – 38 zł  
Stek z tuńczyka z panierowanym sezamem – 45 zł 
Spagetti z whisky, suszonymi pomidorami i kaparami – 7 zł (mała porcja/dodatek) 18 zł (porcja)


Lowe
ul. Poznańska 38/42
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn – sb: 12:00 – 22:00
ndz: 12:00 – 19:00

Kontakt:
tel. 660 574 574

Dzielnica: Śródmieście Południowe
Kuchnia: międzynarodowa
Ceny: 14- 40 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja:  spotkanie z przyjaciółmi,  babskie ploty, lunch

Lowe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

*Autorami grafiki umieszczonej na ścianie, wariacji na temat Nighthawks Hoppera, jest WunderFabrik.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s