Tęcza od kuchni

Zabytkowym budynek dawnej kotłowni WSM na ulicy Suzina długo stał pusty. Parę lat temu powstały tam dwie zaprzyjaźnione knajpki – chorwacka oraz włoska. W czerwcu na piętrze została otwarta Tęcza od kuchni.


W Tęczy zwykle (przynajmniej kiedy ja tam bywam) nie ma tłumów. Być może to dlatego, że wejście jest trochę z boku i raczej nikt przypadkowy tam nie trafi. Schody prowadzące do sali głównej wyglądają jak klatka w bloku, co ma nawet swój urok, bo tym większe jest zaskoczenie, kiedy wejdzie się do sali głównej. Za pierwszym razem spodziewałam się czegoś w stylu baru mlecznego, a okazało się, że to piękne wysokie pomieszczenie z odsłoniętymi ceglanymi ścianami. Bardzo żoliborskie. Ciepłe i niewymuszone. Nie miałam okazji być tam latem, ale podobno jest też ogródek.

Karta jest dość krótka. Obiady mają dobre recenzje, ale zwykle kiedy tam jestem szukam śniadania lub czegoś mniejszego. Ostatnim razem wzięłyśmy tylko przekąski i gorącą zupę dyniową (12 zł). Zupa była doskonała. Grzanki były w porządku, ale spodziewałam się po nich więcej.

20161230_141505

Niestety rozczarowaniem były herbaty. Są kawosze i są hmmm… herbaciarze? Jedni zaczynają dzień od kawy i bez niej nie czują, że wstali. Inni filiżanką zielonej sypanej herbaty, lub wielkim kubkiem, lub od razu całym dzbankiem. Podanie mi wrzątku z torebką herbaty to trochę nie to czego spodziewam się po knajpie. Z kolei zimowa, która zwykle jest petardą smaków od imbiru, przez pomarańcze po miód czy inne dodatki. Tutaj była zwykła herbatą owocową z pomarańczą. Może właściciele to kawosze, bo do kawy nie było uwag.

Podsumowując, świetne miejsce, ze świetną atmosferą, fajną obsługą, mnóstwem miejsca i bogatym kalendarzem wydarzeń (warto sprawdzać!), ale niestety słabą herbatą.

Na pewno wpadnę tam też kiedyś spróbować głównych dań. Jeśli będą na poziomie zupy to warto.


Tęcza od kuchni
ul. Pawła Suzina 8
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn-sb: 13:00 – 23:00
ndz: 10:00 – 23:00

Kontakt:
tel. 602 284 226

Dzielnica: Żoliborz
Kuchnia: międzynarodowa
Ceny: 12-49 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi, randka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s