Bajkolandia czyli mama na pokładzie

Czy są wśród Was rodzice z małymi dziećmi?

Cześć. Jestem Ewa i dołączam do ekipy Dziewczyn Na Mieście. W związku z tym, że niedawno zostałam po raz drugi mamą, to moje miasto wygląda nieco inaczej i na wiele miejsc co nie nieuniknione będę patrzyła z perspektywy rodzica z niemowlakiem (możliwość zostawienia wózka, przewijak do zmiany pieluszki, miejsce zabaw dla dzieci, fotelik dla dziecka etc).

I tak niektóre chwalone wcześniej miejsca przez moje Dziewczyny, przeze mnie z perspektywy matki już niekoniecznie są takie wspaniałe…chociażby wymieniany wcześniej Secret Life. Miejscówka nie nastawiona na rodziców z dziećmi głównie z racji swoich rozmiarów – kilka stolików i mikro toaleta. Nawet gdyby chcieli wygospodarować miejsce na przewijak czy fotelik dla dziecka to mocno przeszkadzałoby to w funkcjonowaniu i poruszaniu się między stolikami. Zaletą w lecie jest mikro ogródek który nada się na poleżenie na kocyku. Dużym plusem jest obsługa, która nie robiła żadnych problemów z faktu konieczności zmiany pieluszki niemowlakowi na kanapie. (Oczywiście zrobiłam to z zachowaniem pełnej higieny, możliwie szybko i w miarę izolując się od innych gości. Rozumiem, że nikt nie ma ochoty na takie widoki podczas delektowania się pysznym ciastem.)

Zdecydowanie nie wszędzie trzeba brać dzieciaki ze sobą – warto je czasem zostawić z ojcem i samej nacieszyć się chwilą. O czym na szczęście przypominają mi moje kochane Dziewczyny – Joanna i Magda. W końcu każdej kobiecie przyda się chwila wytchnienia z drinkiem w ręku i lekki flirt z kelnerami np. we wspomnianym wcześniej Barze Max.

Bajkolandia

Jeśli już mam ochotę się wybrać “gdzieś do ludzi” całą rodziną, to ostatnio moim ulubionym miejscem są sale zabaw. Bajkolandia znajduje się na warszawskim Bemowie i mogę ją z czystym sumieniem polecić.
Sala zabaw – przestronne miejsce z trzy kondygnacyjną konstrukcją. W tym duża zjeżdżalnia, basen z kolorowymi piłeczkami, trampolina do skakania, labirynt, tor przeszkód. Jest też miejsce dla najmłodszych z miękkimi, dużymi klockami do przestawiania, samochodziki, mała zjeżdżalnia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są także salki przeznaczone na organizację przyjęć urodzinowych. Jeszcze nie brałam udziału w takich przedsięwzięciach także póki co nie wypowiadam się na ten temat.
bajkolanida
Kawiarnia – tutaj można się napić dobrej kawy lub zjeść ciasto domowego wypieku. Oczywiście mnóstwo przekąsek dla dzieci, a w tym także owoce i świeżo wyciskane soki pomarańczowo-grejpfrutowe. Brakuje mi jedynie czegoś na ciepło co będzie względnie zdrowe. Po godzinie czy dwóch biegania i skakania z pewnością dzieci będą głodne, a jedyne co można zamówić tam do zjedzenia są tosty na białym pieczywie z serem i szynką.
Co ważne – płaci tylko dziecko za wejście, rodzic nie. Jest bezprzewodowy internet i gazety do poczytania. Może kiedyś uda mi się z nich w końcu skorzystać…

Bajkolandia
ul. Wrocławska 6a
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn – ndz: 9:00 – 21.00

Kontakt:
tel. 511 011 802

Dzielnica: Bemowo
Ceny:  w tygodniu :14 zł za 1 godzinę lub 20 zł za nieograniczony czas; w weekendy i święta 18 zł za 1 godzinę lub 26 zł nieograniczony czas
Typ lokalu: sala zabaw

foto Bajkolandia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s