Sofra, czyli dwie kuchnie w jednym miejscu

Kolejna restauracja z tych na “S”, w których byłyśmy, znajdujących się na ul. Wilczej – mówię tu o Sokotrze i Secado . Kolejna, która sprawiła, że myśląc o miejscu, gdzie można smacznie zjeść, w głowie pojawiają wspomnienia ze spędzonych tam wieczorów. 

W jednym lokalu możemy spróbować dwóch rodzajów kuchni: tureckiej i śródziemnomorskiej. Piszą o sobie również jako o barze z hamburgerami, ale tych jeszcze nie miałam okazji spróbować. Lokal jest duży, i przestronny. Podzielony jest na dwie części różniące się wystrojem. W każdej dostajemy dwie karty – początkowo myślałam, że kelnerka się pomyliła, ale później zorientowałam się, że każda kuchnia ma osobne menu (Sofra i Lokma).

Najczęściej przychodząc tam, jestem przeraźliwie głodna i przeważnie wybieram danie, które sami polecają tj. zapiekany bakłażan z mięsem jagnięco-wołowym podawany z bulgurem, sałatką sezonową i dipem jogurtowo-czosnkowym. Rzadko kiedy można za tą cenę tak porządnie się najeść – porcja kosztuje 24 złote. Próbowałam też ich mussaki, jednak, jak dla mnie, była ona za mało doprawiona,  pide z warzywami i kawałkami polędwicy wołowej – całkiem smaczne, oraz ravioli ze szpinakiem i czosnkiem niedźwiedzim – pycha.  Właściwie wszystko jest świetne, jednak moim zdecydowanym faworytem jest bakłażan, który dostępny jest również w wersji wegetariańskiej.

20160824_162935

Na jedzenie nie trzeba długo czekać, ale ten czasu umila mały poczęstunek od firmy tj. turecki placek z masłem czosnkowym. Placek jest pyszny i ogromny, ale masła, jak dla mnie, dają trochę za mało.

Obsługa reklamowała również nam ich niedzielny bufet śniadaniowy. Podobno miejsca trzeba rezerwować z kilku tygodniowym wyprzedzeniem. Przyznam, że zdjęcia z ich facebooka wyglądają imponująco. My jak narazie jeszcze nie miałyśmy okazji tego sprawdzić, ale myślę, że kiedyś na pewno zarezerwujemy sobie stolik. Podobają nam się miejsca gdzie, w przypadku śniadań, stosowany jest model: płacisz raz i jesz ile chcesz. Podobnie mają we Wrzenie Świata – możecie o tym przeczytać we wpisie Aśki.

Restaurację zdecydowanie polecam zarówno na obiad jak i na kolację. Można posiedzieć ze znajomymi w przyjemnym miejscu, później wyjść zadowolonym i najedzonym, żeby nie powiedzieć objedzonym.


Sofra
ul. Wilcza 71
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn-czw: 10:00 – 23:00
pt-sob: 10:00 – 00:00
ndz: 10:00 – 22:00

Kontakt:
tel. 731 847 73

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: śródziemnomorska i turecka
Ceny: 16-57 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi, randka

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s