Bistro & Wine Bar – Before – zamknięte

Jestem słoikiem i nie wstydzę się do tego przyznać. Pochodzę ze Śląska, gdzie jak twierdzą moi znajomi, mieszkają ludzie o mocnej głowie. Coś w tym jest. Wszyscy, którzy kiedykolwiek odwiedzili mnie w moim rodzinnym domu doskonale wiedzą, że z moim ojcem lepiej do piwnicy nie schodzić. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – na dwóch nogach nie wyjdziesz.

Śmiałków jednak nie brakuje. Zdażają się nawet stali bywalcy, którzy uwielbiają odkrywanie tajemnych skrytek. Mnie do piwnicy nie ciągnie, nie mam pojęcia gdzie schowane są te wszystkie nalewki, wina i bimbry. Mój tata wynosi je dla mnie na górę. Lubię jego pigwówki i wino z wiśni. Razem, przed każdym moim wyjazdem na żagle, robimy cytrynówkę. Ekipa łódkowa jest zachwycona.

W Warszawie znalazłam, a właściwie to zostałam zaproszona, na imprezę urodzinową, do baru w którym można dostać domowe nalewki. Znajomi przychodzą tam na tyle często, że są z właścielem na Ty i darmowe kolejki to standard. Pamiętam, jak ostrzegali mnie, że imprezy w Before się źle kończą. Fakt – swojskie nalewki są przepyszne, ale i bardzo zdradliwe. Kukułkówka, aroniówka, wiśniówka, miętówka czy ajerkoniak potrafią zamieszać w głowie. Na szczęście w barze można również dobrze zjeść, domowe pierogi ze szpinakiem i tatar są znakomite. Słyszałam również, że ich rosół jest idealny na porannego kaca.

Mój ranking imprez w Before jak narazie jest na plusie i mam nadzieje, że tak zostanie. Zdecydowanie polecam na wieczorne wyjście ze znajomymi jako wstęp przed nocnym szaleństwem. Zdecydowanie bardziej klimatyczne miejsce niż np. Między wódką a zakąską.

Ps. Istnieje ryzyko, że jak tam wejdziecie, to już na żadną imprezę nie dotrzecie…


Bistro & Wine Bar – Before
Bednarska 28/30
Warszawa

Godziny otwarcia:
czynne całą dobę

Kontakt:
604129686, 534193972
Rejestracja stolików

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: domowa, jak u Babci
Ceny: 5-17 zł
Typ lokalu: bar
Okazja: spotkanie z przyjaciółmi,  lunch, obiad, na wieczór

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s