Thaisty

W Thaisty byłyśmy niemal od razu po otwarciu. Przyszłyśmy dość wcześnie, więc bez problemu udało się znaleźć wolny stolik. Wielkie okna wpuszczają mnóstwo światła co sprawia, że wnętrze jest jasne i przestronne. Lubię ceglane ściany, drewniane blaty i pastelowe krzesła. Podoba mi się też długi wspólny stół. Zwracającym uwagę elementem jest ściana z surowych, grubych desek. Z miejsca w którym usiadłyśmy można było obserwować ruch w kuchni.

Od razu wiedziałam co zamówię. Wyjątkowo lubię azjatyckie zupy więc padło na zupę z kaczki (25 zł). Była mocno słodka, bogata w smaku i tak treściwa, że mogłaby być samodzielnym daniem. Poza mięsem zawierała także makaron sojowy i warzywa.

Razem z zupą dostałam trzy dodatkowe sosy. To fajne. Można ją przyprawić samodzielnie. Finalny smak zależy od nas. Mi sosy posłużyły także do przyprawienia dużych kawałków kaczki z zupy.

Samo danie było pyszne. Niestety mimo, że zamówiłyśmy jednocześnie, i mimo, że tylko dwa stoliki były zajęte, to kelner zapomniał podać jedno z dwóch zamówionych dań. Moja zupa pojawiła się szybko, na Magdy Pad Thai (35 zł) czekałyśmy jakieś 15 minut zanim okazało się, że jeszcze nawet nie zaczęli go robić. Nie mogłyśmy zjeść wspólnie. A w pójściu z kimś do restauracji chodzi o to, żeby można było zjeść wspólnie. Podczas czekania moja zupa prawie wystygła.

Kiepska obsługa naprawdę psuje wrażenia z nawet najprzyjemniejszego miejsca. Może to jednak tylko kwestia braku doświadczenia. Jednak z doświadczeniem czy bez, ważne jak się na taką wpadkę reaguje. Bo to jest wpadka. Tu reakcji nie było za specjalnie żadnej. Jakieś przepraszam, dodatkowa herbatka na koniec? Cokolwiek? To nie jest duży koszt, a wrażenie zupełnie inne. W tej sytuacji wyszłyśmy ze świetnymi wrażeniami smakowymi (no, może trochę gorszymi niż mogły być, bo na zimno to już nie to samo). I naprawdę średnimi jeśli chodzi o blisko 40 minutowy rozjazd pomiędzy podaniem naszych dań.


W menu m.in.:

Gung Yang Sauce Ma Kham – 52 zł
grillowane krewetki, kiełki słonecznika, granat, sos tamaryndowy
Pad Thai z kurczakiem – 35 zł
smażony makaron ryżowy, tofu, jajo, kiełki mung, kolendra, sok z tamaryndowca
Gaeng Matsamen – 39 zł
wołowina, matsaman curry z fioletowym ziemniakiem, nasionami lotosu, orzechami i domowym plackiem roti
Sticky Rice Mango – 19 zł
słodki ryż na mleku kokosowym ze świeżym mango


Thaisty by Chanunkan
ul. Plac Bankowy 4
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn-pt: od 16:00-23:00
sob-nd: od 11:00-23:00

Kontakt:
Rezerwacje wyłącznie pod nr 730 000 024

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: tajska
Ceny: 30-50 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s