MiTo

MiTo to jedno z tych miejsc, do których jak raz się wejdzie, wraca się częściej. W zasadzie ciężko uchwycić dlaczego, ale ma w sobie coś takiego co sprawia, że łatwo się tu dobrze poczuć. Obie mamy podobne wrażenie. Lubimy spędzać tam produktywnie czas. Z jakiegoś powodu jest to miejsce, które nie jest naszym pierwszym wyborem na ploty.

Dla mnie Mito, to dobra śniadaniownia i przestrzeń kawiarniano-coworkingowa. Jasne, duże i przestronne miejsce.

Chyba nie tylko dla mnie to dobre miejsce do pracy. Niemal o każdej porze, większość stolików zajęta jest przez ludzi umówionych w sprawach biznesowych, pracujących na laptopach itp. Łatwo się tu skupić, właśnie dlatego, że każdy stolik to trochę osobny byt. Część jest wydzielona półkami z książkami. Ważna jest też dobra jakość internetu, możliwość drukowania itp.

Dobra kawa, tarty, ciasta, herbata w wersji maxi w litrowym kubku, atmosfera skupienia i dobre oświetlenie. Mam tam wszystko czego potrzebuję do tego, żeby efektywnie pracować.

Śniadania
Nie umówiłabym się tu raczej na obiad i długą posiadówę przy piwie, ale na omówienie projektu z klientem jak najbardziej. Na szybkie weekendowe śniadanie również (śniadaniowy szwedzki stół, czyli to co lubię, nie trzeba wybierać, można wziąć wszystkiego po kawałku). To jedna z niewielu kawiarni, w której płaci się raz, a je się co chce i ile chce. Dla mnie to idealne miejsce. Lubię spróbować wszystkiego “po gryzie”. Dosłownie. Więc jeśli mogę nałożyć sobie po łyżce każdej sałatki, zamiast zamawiać jedną ogromną to jestem szczęśliwa. No i mają naleśniki. Zazwyczaj. Sama ich nie robię, ale jeść uwielbiam.

Dużą zaletą jest lokalizacja tuż przy metrze Politechnika. Z każdego miejsca jest tu blisko, dojazd jest świetny, a po pracy łatwo dotrzeć w bardziej rozrywkowe miejsca.

Mito to nie tylko kawiarnia, wystawione książki można kupić, mają prasę która w innych miejscach jest niedostępna, dużo ciekawych i niszowych publikacji. W salach odbywają się cykliczne wystawy, organizowane są różne wydarzenia, promocje książek, spotkania z autorami, wieczory z poezją i muzyką, branżowe meetupy itp.

Podsumowując, Mito to przyjazne miejsce dla każdego. Bez zgrzytów w jednej przestrzeni funkcjonują artyści, programiści, rodzice z dziećmi, gimnazjaliści, emeryci. Doceniam to, że potrafią być przyjaznym i fajnym miejsce dla wszystkich tych grup jednocześnie, a jednocześnie mieć bardzo indywidualny charakter, którego nie znajduję w innych kawiarniach w Warszawie.


Mito
ul. Ludwika Waryńskiego 8
Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 23:00
sobota – niedziela: 09:00 – 23:00

Kontakt:
+48 22 629 08 15

Dzielnica: śródmieście
Kuchnia: tarty, śniadania, kanapki, sałatki
Ceny: 15-30 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: śniadanie, lunch, spotkanie z przyjaciółmi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s