Kraken Rum Bar

Początki są zawsze trudne – często się to słyszy. Jakoś ponad rok temu przeprowadziłam się do stolicy. To czego ludzie boją się najbardziej, a tym samym jedyną pewną rzeczą w życiu, jest zmiana. Mi moja zmiana wyszła na dobre i nie boje się przyznać, że decyzja o przeprowadzce była jedną z najlepszych jakie podjęłam w swoim życiu. Otworzyła ona przede mną wiele możliwości, poznałam wspaniałych nowych ludzi no i oczywiście wiele nowych smaków.

Kraken… pierwsza myśl =  przełamanie słabości i uprzedzeń

Czasem tak po prostu mamy, że uprzedzamy się do jakiejś potrawy bo np. jej nazwa brzmi dziwnie czy same składniki dziwnie nam się kojarzą. Ja tak miałam z owocami morza. Jedynym owocem jaki tolerowałam były krewetki (na szczęście miałam okazję spróbować ich po raz pierwszy w przepysznym wydaniu mojej cioci – masło, czosnek i pietruszka – myślę, że dzięki temu zdecydowałam się pójść do tego baru). Krewetki były też pierwszym daniem jakie tam zamówiłam. Pamiętam co powiedziałam zdziwionej tym, że nie chce spróbować czegoś nowego Asi: Nie będę zamawiać czegoś czego nie znam, płacić za to kasę i potem tego nie zjeść. Spróbuje od Ciebie. Spróbowałam i…

Teraz Kraken = boski seafood mix  i wspaniale spędzony czas

Uwielbiam to miejsce. Czasem ciężko znaleźć wolny stolik, ale warto poczekać. Są tam pyszne ośmiornice i kalmary, a mule – niebo w gębie. Oczywiście do owoców morza, nie możemy odmówić sobie wina. Obiecujemy sobie, że wypijemy tylko jedną karafkę… a kończymy na trzech… no w porywach na czterech. Alkoholizm? Absolutnie nie! Przecież to nie nasza wina, że tam tak dobrze się czujemy i tracimy rachubę… czasu. Nie wyobrażam sobie miesiąca bez wizyty w Krakenie. Kiedy mamy cieżki dzień i potrzebujemy resetu, kierunek jest znany.

Polecam wszystkim, którzy uwielbiają owoce morza, bądź chcą się do nich przekonać. Dla nie przepadających za takimi potrawami można zamówić kanapki z wołowiną, a w mieszczącym się zaraz obok Bejrucie można znaleźć hummus w różnych wydaniach.

Menu

Kraken Rum Bar
ul. Poznańska 12
Warszawa

Godziny otwarcia:
pn-nd: od 12:00-02:30

Kontakt:
791 334 606

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: śródziemnomorska
Ceny: 20-40 zł
Typ lokalu: restauracja, bar
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi

foto: zdjęcie ze strony fb Kraken Rum Bar, nam niestety nie wyszło równie ładne. Polecamy mule!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s