Bubble football

Choć na chwilę stać się człowiekiem kulą? No pewnie, że tak!

Uwielbiam aktywne spędzanie wolnego czasu, a tym bardziej robienie czegoś czego do tej pory nie miałam okazji spróbować. Są takie rzeczy, które w ogóle mnie nie kręcą np. skok na bungee czy skok ze spadochronem, i to nie z powodu leku wysokości – nie mam go. Są też rzeczy, że po pierwszym zdaniu/nazwie/zdjęciu wzbudzają we mnie radosny okrzyk JA CHCE! Jedną z nich był bubble football.

Czym jest bubble football?

To odmiana piłki nożnej w bardzo zabawnej formie. Prekursorami gry są Norwegowie. Każdy z zawodników wchodzi do specjalnej kuli wypełnionej powietrzem, dzielią sie na dwie drużyny i zaczyna się gra.

Jakie są wrażenia po?

JA CHCE jeszcze raz! Pomimo lekkich problemów z wejściem do kuli reszta była zaje… Bieganie w kuli i próbowanie strzelenia gola, podczas gdy znajomi z przeciwnej drużyny biegną na ciebie z całą parą, wywołuje masę śmiechu. Każde zderzenie kończy się wywrotką. Wychodzą z kuli czujesz się jak po gorącym prysznicu, ale uśmiech nie schodzi z twarzy. Zabawa świetna. Oczywiście w przypływie seratoniny wymyśliłam sobie, że przetoczę się w kuli do góry nogami… po kilkunastu próbach musiałam oddać kulę innej osobie. Ale nie poddałam się – gdy już skończyliśmy grać i organizatorzy zaczęli wypuszczać powietrze z kul podeszłąm i poprosiłam o jeszcze chwilę. I udało się! Nawet 3 razy pod rząd!

Gdzie można zagrać?

Wszystkie informacje i terminy gier można znaleźć bezpośrednio na stronie organizatorów tj. “Piłki na hali”. www.pilkanahali.pl Po zarejestrowaniu można zapisać się na konkretne wydarzenie. Wymagana liczba osób aby gra się odbyła to 15. Cena to 45 zł od osoby (niecałe 35 zł jeśli płaci się prepaidem).

Zachęcam do spróbowania. Naprawdę warto chociaż raz zagrać. Wrażenia są niezapomniane.

Foto: Dan Cairns and Nathan Swan test our Bubble Soccer. Source: News Corp Australia za http://www.news.com.au/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s