My’o’tai

Do My’o’tai wysłała nas tęsknota Aśki za azjatyckimi smakami. Spędziła trzy miesiące w Azji i to właśnie tajską kuchnię wspomina najlepiej. Co prawda żadne z dań z karty nie było dominującym w tajskich ulicznych garkuchniach, ale specyficzny smak azjatyckich składników był obecny w każdym z nich.

Małe rzeczy – wielki efekt. Po wejściu do małego pokoju, w stosunkowo małej knajpce, od razu wzięłam do ręki swój telefon, nie umiejąc się oprzeć przed zrobieniem zdjęcia stołowi.

Pierwszy raz zarezerwowany stolik był przygotowany. Może rozłożone menu, szklanki, sztućce, 2 karafki wody i wazon z kwiatami na kimś nie robią takiego wrażenia, ale połączeniem tego z czystością całego miejsca i panującym tam klimatem – mnie kupili.

Karta krótka, ale i tak miałam problem z wyborem, wszystko brzmiało pysznie. W końcu zdecydowałam się na omlet z małżami. Spodziewałam się typowego polskiego omleta, ale to co dostałam całkiem mnie zaskoczyło. Na talerzu leżało coś smażonego (jak się okazało, po spróbowaniu, na rybim tłuszczu) i gdyby ktoś mi nie powiedział co to jest, to na pewno nie nazwałabym tego omletem. Na górze świeża dymka i obok pikantny sos. Kilka składników a danie przepyszne. Staram się unikać jedzenia smażonego na głębokim oleju, ale tutaj warto zgrzeszyć.

Obsługa bardzo miła, uśmiechnięta. Pani była pomocna przy wyborze dań i nie robiła problemów z podzieleniem rachunku. Jedyne do czego mogę się doczepić, na co pewnie wiekszość z uczstników kolacji nie zwróciła uwagi, ale mogliby rozważyć jakiś dress code. Nie chodzi mi o jakieś fartuszki, koszulki z nazwą knajpy, ale chociaż zeby wpisywali się w kolorystykę knajpy. Tak już mam… lekki pedentyzm.

Cały wieczór świetny, miejsce idealne na na wyjścia ze znajomymi, babskie ploty czy spotkania we dwoje.

Polecam również post Aśki o azjatyckiej kuchni, a przy okazji o My’o’tai.


My’o’tai
ul. Szpitalna 8, wejście od Górskiego
Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek: 12:00 – 00:00
piątek – sobota: 12:00 – 03:00
niedz.: 12:00 – 21:00

Kontakt:
662 742 901

Dzielnica: śródmieście
Kuchnia: kuchnia tajska
Ceny: 15-40 zł
Typ lokalu: restauracja
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s