Sueno Tapas Bar

Tym razem odwiedziłyśmy Tapas Bar. Zanim pójdziemy w jakieś miejsce sprawdzamy je oczywiście na blogach. Sueno blogerzy lubią. Uznałyśmy, że sprawdzimy za co. Niby ocenia się knajpy po jakości jedzenia. A w praktyce, kiedy się nad tym zastanowić, okazuje się, że bez dobrego jedzenia oczywiście takie miejsca nie mają racji bytu, ale poza jedzeniem liczą się też inne rzeczy. W Sueno spotkanie było świetne, spędziliśmy tam wartościowe 2 godziny, ale co z tego skoro większość pamięta tylko… chleb?

Magda: Kolejną odwiedzoną knajpką był Sueno Tapasbar & Restaurant na ul. Obwoźnej.

Pierwsze moje skojarzenie po wizycie tam to… mało chleba.

Kilka razy musieliśmy prosić o dokładkę (mieliśmy tak dużo humusu i innych przystawek „do smarowania”, że na 6 osób klika kawałków bagietki nie wystarczyło) Spodziewaliśmy, że w barze z przekąskami się nie najemy… ale nie żałuje wyprawy w to miejsce. Klimat był bardzo fajny, miejsce przestronne, nie mogliśmy narzekać na obsługę. Ja skusiłam się na krewetki z sosie cytrynowym z piklami, dostałam 4 krewetki (albo 5…) i trochę bagietki (a miała być pita). Spróbowałam też tych w sosie mango i powiem, że nie czułam zbytnio różnicy.

Próbowałam kalmarów z sosem tatarski aioli i wybranych tapasów z deski. Wszystkie potrawy były poprawne, ale żaden ze smaków mnie nie zachwycił.

Joanna: W poniedziałki chodzimy na jogę. Jak mam pójść na wielkiego burgera zaraz po godzinie spędzonej na powitaniach słońca to mam lekkie wyrzuty sumienia. Ale przekąski brzmią lepiej, prawda? Lekkie hiszpańskie, jedz, medytuj, odpoczywaj itp. Pasuje. Tym razem wybór padł na Sueno.

Oczywiście każdy zamówił coś innego. O jedzeniu chyba nie będę pisać. Było ok, dziewczyny powiedzą więcej. Niestety zdominował je temat chleba, który wydzielany był jak dobro luksusowe. Biegajaca w tą i z powrotem, z trzema kawałkami bagietki kelnerka nadała spotkaniu rytmikę.

Rozmowa, rozmowa, gdzie ten chleb, chleb, chleb, rozmowa, rozmowa, znowu nie ma chleba, chleb, chleb, rozmowa, rozmowa, gdzie kelnerka z chlebem…

No niestety, tapas bez chleba nie działają jak trzeba.
Mimo to bardzo mi się podobało. Miejsce fajne, jasne, drewniane stoły, blisko UW. Mam sentyment. Spędziłam czas w doskonałym towarzystwie, nad deską tapas i talerzem krewetek. Wyszłam szczęśliwa i zadowolona z życia. Może jeszcze wpadnę.

Aga: Wspominając smak pysznych barcelońskich tapas, pełna nadziei poszłam na degustację w Sueno. Ale jak to niestety często bywa – oczekiwania bardzo mocno rozminęły się z rzeczywistością.

Wnętrze czyste, wręcz sterylne, białe. Nie przywodzi na myśl słonecznej Hiszpanii. Czas oczekiwania na zamówienie – zdecydowanie za długi. Piwo, w większości hiszpańskie, z jednym wyjątkiem, w postaci Raciborskiego. Estrella jest trochę bez wyrazu, więc skusiłam się na nasze rodzime. I był to zdecydowanie najlepszy wybór tego wieczoru. Zamówiła

kapary z tatarskim sosem aioli. Danie okazało się smażone w głębokim tłuszczu, co nie było wymienione w karcie, ani podane do wiadomości przez kelnera. W karcie nie było analogicznych potraw, jakie znałam z hiszpańskich barów tapas. Ogromnym minusem była również znikoma ilość chleba podanego do dań typu humus. Przy prośbach o kolejne porcje – pieczywo również było mocno reglamentowane. Wystrój nie zachęca do dłuższego siedzenia, a samo miejsce do ponownych odwiedzin.

Miejsce dobre na wieczorne pogaduchy przy winie/piwie.


Sueno Tapasbar & Restaurant
ul. Oboźna 9
Warszawa
e-mail: info@suenotapasbar.pl

Godziny otwarcia:
pn-czw: od 12:00-22:00
pt-sob: od 12:00-24:00
nd: od 12:00-20.00

Kontakt:
22 826 83 17

Dzielnica: Śródmieście
Kuchnia: śródziemnomorska
Ceny: 20-40 zł
Typ lokalu: restauracja, bar
Okazja: babskie ploty, lunch, spotkanie z przyjaciółmi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s